MANUÁL

ZÁKLADY BOJE:

Související obrázek

1. Úkryt je váš přítel

Ano, ve World of Tanks není žádná hanba se schovávat. Uvědomte si, že když jste skrytí za kopcem a vykukuje vám jen hlaveň, že můžete střílet dle libosti, ale nepřítel má jen velmi malý cíl, do kterého se musí strefit. Ukrývat se však dá i za budovami, nebo v různém porostu. Právě domy například skvěle ochrání i před střelbou nepřátelské artilerie, která je jinak velmi mocná. Když jste schovaní hned za zdí (ve správném směru), tak vás díky balistické křivce artilerie nemůže zasáhnout. Pokud se dostanete do přestřelky, využijte úkryt ještě tím způsobem, že vystřelíte a vrátíte se třeba právě za zeď, nebo za horizont kopce.

Výsledek obrázku pro world of tanks útok

2. Sedící terč trefí i pitomec

Neboli: hýbejte se! Ano, díky přesnosti je dobré střílet ze stacionární polohy, ale okamžitě poté je potřeba zase přitopit pod kotel a rozjet mnohatunové monstrum do svižného pohybu. Neuděláte-li to, pravděpodobně velmi brzy skončíte. Trefí vás jiný tank, nebo artilerie, která nepohyblivé cíle miluje víc, než cokoliv jiného. I když si myslíte, že jste v okolí sami, tak se nezastavujte na otevřeném prostranství, protože artilerie vás sejme přes celou mapu a ani se nezapotí.

Související obrázek

3. Útočte z křídla

Důvodů pro útoky ze stran je hned několik. Slabší pancíř po stranách tanku je jen jedním z nich. Nepřítele totiž zaženete na útěk a jeho vzdor bude minimální a nepřesný. A když někdo zaútočí podobným způsobem na vás? Věřte, že se dá i tak ubránit. Stačí nepřítele vycouvat a mít ho neustále na mušce, aby neměl klid na likvidaci vašeho tanku.

 

Související obrázek

4. Znehybněný tank už není hrozbou

Jde o takzvaný tracking, střílení do pásů tanku, které sice tank zcela nezničí, ale může ho znehybnit. To je výhodná taktika hlavně, ale nejenom pro lehčí tanky, které stojí proti obrněným kolosům, skrz jejichž pancíř nevede zrovna snadná cesta. Jakmile se vám tank podaří znehybnit, můžete ho snáze dorazit, nebo počkat, až se o to postará třeba vaše artilerie, nebo spoluhráč se silnější výzbrojí.

 

Výsledek obrázku pro world of tanks útok

5. Dva tanky jsou víc než jeden

World of Tanks je týmová hra, ve které se vám zaručeně vyplatí přečíslovat nepřátele. Ulovit osamělý tank je pro tři útočníky snadné, ale zkuste si třeba sami vjet na nepřátelskou půdu a uvidíte, že se to zvládnout nedá. Pomáhejte si, snažte se útočit ve větším počtu, vylákávejte soupeře na otevřené prostranství, které má pod kontrolou vaše artilerie a hlavně se snažte být prospěšní pro tým, sami bitvu nevyhrajete.

 

Výsledek obrázku pro world of tanks míření

6. Počítač mířit neumí

Ve WoT existuje i autoaim, který je ve většině případů naprosto k ničemu. Sice vám zamíří velmi přesně, ale nebere v potaz, že se tanky většinou pohybují. Navíc si nemůžete vybrat, kam střela půjde. Proto se naučte mířit manuálně, autoaim ve World of Tanks lze použít jen v kritických situacích, kdy máte dost starostí s uhýbáním a nemáte čas mířit, nebo při soubojích na velmi krátkou vzdálenost.

Výsledek obrázku pro world of tanks pancíř t110e3

7. I pancíř má své slabiny

Aby také neměl, nějak se tanky musejí dát zničit. Není ale slabina, jako slabina a není pancíř, jako pancíř. Nejsilnější je zpravidla na čele tanku. To je zcela v souladu se skutečností a tím, k čemu byly tanky nejhojněji využívány – k rychlému čelnímu útoku. Na bocích, nebo v zadní části už to ale tak žhavé není, tedy alespoň u většiny tanků. Druhou věc, kterou byste měli o pancíři vědět, je jeho tloušťka při úderech pod různým úhlem. Je totiž zatraceně velký rozdíl mezi střelou, která dopadne zpříma, tedy pod úhlem 90 stupňů, a ranou která narazí pod úhlem ostřejším. Přímý zásah totiž proráží pouze základní šířku pancíře, kdežto ten pod úhlem musí cestovat  mnohem tlustším kusem poctivé oceli.

A jaké máme vlastně typy tanků?

 

  Lehké tanky a vybavení         Střední tanky a vybavení       Těžké tanky a vybavení

   skládaná optika                                     nabiják                                                       nabiják

   vylepšená ventilace                              stabilizátor                                                stabilizátor

             stabilizátor                               vylepšená ventilace / optika                              ventilace       

                          Artyny  a vybavení                       Tank destroyer (TD) a vybavení               

          vylepšený pohon děla                                             vylepšený pohon děla

          vylepšená ventilace / maskovací síť                    vylepšená ventilace / maskovací síť / binokulár

                     nabiják                                                                        nabiják     

 

Výsledek obrázku pro world of tanks 100lt

                                                               

Na konci větve sovětských lehkých tanků čeká T-100 LT s podobnými výhodami i nevýhodami jako jeho předchůdci. Budete mít pocit, že jste přirozeně postoupili z T-54 ltwt dál, takže pokud se vám tento herní styl líbí, bude vás hodně bavit!

Herní styl

T-100 LT se může pochlubit skvělým poměrem hmotnosti a výkonu, takže budete létat po bojišti jako blesk. Ovšem ten neuvěřitelný výkon pod kapotou není výsledkem nějak extrasilného motoru.

Když se podíváte na relativně silný přední pancíř a pancíř věže, nevypadá to tak, ale jedná se o opravdu lehké vozidlo. Důrazně doporučujeme do nikoho nenajíždět, ani do lehkých tanků, z takového střetu byste málokdy (pokud vůbec) vyšli jako vítězové.

Příliš daleko nedohlédnete, budete se proto muset při aktivním (a do určité míry i pasivním) vyhledávání nepřítele spolehnout na svou rychlost a vynikající kamuflážní hodnoty. Celkem plochá silueta z vás dělá dost obtížný cíl, takže jestli chcete zůstat naživu, musíte zůstat v pohybu. Také můžete zkusit „boční objetí“ (když se držíte boku nepřítele) ostatních vozidel. Většina z nich nebude schopná sklonit dělo tak nízko. Věnujte ale pozornost tomu, kam jedete, protože i menší kopce vás mohou překlopit nebo způsobit nehodu.

Nyní se podívejme na výzbroj, 100mm dělo. Jako první si asi všimnete jeho příšerné přesnosti. Je jasné, že ostřelování fungovat nebude, ale vynikající stabilizace zajistí, že na krátké a střední vzdálenosti nepřítele spolehlivě zasáhnete i za jízdy. Nízké poškození na střelu se vyrovnává solidní rychlostí střelby. Standardní municí jsou vysokorychlostní podkaliberní střely, takže automatické zaměřování při jízdě přes bojiště rozhodně funguje.

Výsledek obrázku pro world of tanks 907

Obj.907 Rozhodnutí začít s vývojem středního tanku nové generace souběžně s vylepšováním T-54 bylo učiněno 13. července 1953. Vývoj probíhal ve výzkumném institutu č. 100. Projekt byl zadán v březnu 1953, a na počátku roku 1955 byla korba nového tanku zkoušena v odolnosti proti granátům. Později však byl projekt kvůli své složitosti zrušen.

Toto je vozidlo za odměnu. Vozidla za odměnu mají elitní status, získávají za každou bitvu více zkušeností, poskytují celou řadu dalších bonusů a nevyžadují výzkum.

 

 

 

Výsledek obrázku pro world of tanks maus   

Tank Panzer VIII, který byl zpočátku přezdívaný Mammut (mamut), později Mäuschen (myšička) a nakonec Maus (myš), byl německý supertěžký tank, zkonstruovaný během druhé světové války.

První z celkově dvou zhotovených prototypů, byl postaven v roce 1943. Tanky Maus měly sloužit na prorážení bojových linií, a na obranu vlastních pozic, avšak ani jeden z prototypů nikdy do bojů nezasáhl.

Tank Maus vážil neuvěřitelných 180 tun, některé zdroje uvádějí až 190 tun. Kvůli této nadměrné váze se tank pohyboval velmi pomalu a jeho maximální rychlost za ideálních podmínek dosáhla sotva 15 km/h. Malá rychlost sa nezamlouvala ani Adolfovi Hitlerovi, který si byl dobře vědom obrovské zranitelnosti tanku při tak nízké pohyblivosti, a proto se do konce války pracovalo na stále novějších a silnějších motorech a také pohonných látkach.

Tank Panzer VIII. byl 3,5 metrů široký a trup tanku měl 10 metrů dlouhý. Tloušťka pancíře se pohybovala od 160 mm na zadní stěně, po 200 mm na předním pancíři až po 240 mm hrubý pancíř na věži tanku. Dojezd po kvalitní cestě byl 160 km, nicméně v terénu maximálně jen 65 km. Tento tank byl tak těžký a mohutný, že nedokázal přejet po žádném mostě, proto jej upravili tak, aby alespoň mohl přebrodit potoky a řeky do maximální výšky hladiny 3 metrů. Hlavní výzbroj tvořila dvě děla, jedno kalibru 128 mm a druhé kalibru 75 mm.

Vývoj

Myšlenka na sestrojení supertěžkého o tanku vznikla přibližně v dubnu 1942. V té době měly nové těžké tanky pomoci zvrátit poměr sil na východní frontě. Na jaře 1942 už byl připravený k zahájení sériové výroby tank Tiger I a Tiger II. Ani tyto tanky však Hitlerovi nestačily, nacistický vůdce totiž žil v představě, že i Sověti pracují na svých nových supertěžkých tancích. Hitler chtěl být v momentě, kdy Sověti nasadí nové tanky, o krok vpředu, a to mu měl umožnit pravě nový tank Panzer VIII Maus.

První prototyp podle původního plánu měl být dokončen v srpnu 1943. Po zhotovení prvního prototypu měla být zahájená sériová výroba s dodávkou 5-10 kusů za měsíc. Hitler schválil výrobu pro prvních 150 kusů. Posléze však nacistický vůdce  objednávku zrušil, ale prototypy přikázal dokončit

Výsledek obrázku pro t-92

T92 HMC 

Americký SPG se v roce 1945 vyvinul na základě T26E3 pro zničení bunkrů a podzemních úkrytů na ostrovech Pacifiku. Bylo vybudováno pět vozidel včetně experimentální. Projekt byl ukončen, když válka skončila.

Také známý jako “Nuke Cannon” nebo “King Kong”. T92 je nejtěžší dělostřelecké vozidlo ve hře, vyzbrojené masivním houfem o rozměrech 240 mm. Poškození a stříkání z této zbraně je obrovské a může ochromit jakoukoliv nádrž, kterou zasáhne, ale poloměr roztrhnutí každé nádrže je tak obrovský, že není nutné, aby se na cíl cítil přímo. Splash z výbušných nádrží může ochromit jakoukoliv nádrž, která se stane jen několik metrů po nárazu. Pokud se střelec JE podaří proniknout do cíle, cíl bude s největší pravděpodobností vyřazen nebo velmi těžce poškozen. Ocelové piercingové kola se odrazují, protože zbraň je velmi nepřesná, ale pokud je člověk spojen, má schopnost jednorázových tanků řady IX a některých nádrží řady X. T92 postrádá účinnou depresi pistolí, což je vlastnost, která velmi obtížně dokáže sebeobranu. To je zhoršuje nízká mobilita vozu, která se zlepšila v nedávné opravě, zůstává odpovědností. Hlavní pistole T92 má v současné době jediný nejvyšší výsledek poškození alfa v hře.

Výsledek obrázku pro t110e3

T110E3 je vrtulník X American Tank Destroyer na těchto stromu bez věží. Kompaktní, mobilnější verze modelu T95 , E3 se může pohybovat po bitevním poli mnohem lépe se zvýšenou maximální rychlostí, ale při strašné oběti celkové ochrany zbroje. Boční a zadní pancíř je více než polovina vyříznuta, T110E3 je mnohem citlivější k obklopujícím médiím a nedostatek brnění na bocích po stranách způsobuje, že E3 utrpí větší škody z dělostřeleckých nábojů. Nicméně, E3 stále udržuje 305 mm frontálního pancíře, které je T95 slavné, takže boj proti nádrži zepředu je neuvěřitelně obtížné. Také vylepšený kanón 155 mm je jedním z nejpřesnějších vrtulníků řady X, což činí tuto nádrž dobrou při dlouhém snipingu. Zvýšená zranitelnost by neměla vyděsit někoho, kdo by se snažil získat tento tank, protože stále může dělat hodně z toho, co T95 dokázal udělat, a ještě více.